A Diósdról elhurcoltakra emlékeztünk

2022. január 9-én a vasárnapi Urunk megkeresztelkedését ünneplő szentmisén emlékeztünk meg az 1945. január 8-án Diósdról elhurcoltakról. Plébánosunk, Papp László atya értük, elhunyt és még közöttünk élő hozzátartozóikért ajánlotta fel a szentmisét.

László atya felidézte az akkor történteket (lsd. erről szóló rövid írásunkat), az ismert és még ma is ismeretlen áldozatok szenvedését, nyomorúságát. Erre örökké emlékeznünk kell!

A szentmise után tiszteletükre imádsággal egybekötött megemlékezés alatt Országgyűlési képviselőnkkel, Polgármesterünkkel, a Német Nemzetiségi Önkormányzat képviselőivel koszorút helyeztünk el a II. világháborús emlékműnél.

Gyertyagyújtást követően a Himnusz eléneklésével tisztelegtünk emlékük előtt.

Megtekinthető galéria, fotók: Király Ferenc