Levél a Földünkért – 2024.3.10.

Filmvetítésre hívjuk a kedves híveket.

Készült egy film 2023-ban Ferenc pápa közreműködésével, melyet ő maga is a 2013-as Laudato si’ kezdetű enciklikájában leírt üzenete hiteles magyarázatának tart.

A film címe: A levél – Üzenet Földünkért. Úgy mutatja be a Laudato si’ enciklikát (körlevelet)  négy ember útján és a Pápával való találkozásukon, beszélgetésükön keresztül, mint a Pápa mindannyiunknak írt levelét. A film kiindulópontjául  szolgáló enciklika pedig nem másról szól, mint Földünk, „a közös otthon gondozásának” felelősségéről. Ez nemcsak a teremtésvédelmet, de az Egyháznak, Ferenc pápának a társadalmi igazságossággal és a világ gondjainak valós arányaival kapcsolatos üzenetét is magába foglalja.

A megismételt filmvetítés 2024. március 10. vasárnap 16 órától lesz a Kék Géza Művelődési Ház nagy termében.